5 porad - Jak wykręcić swoje pierwsze 100km na rowerze?

Aby zrealizować ten cel, warto się do niego odpowiednio przygotować!
Czytaj dalej

Wykręcenie 100km na rowerze podczas jednej jazdy jest świetnym celem, jaki możemy postawić przed sobą rozpoczynając przygodę z kolarstwem.

Aby zrealizować ten cel, warto się do niego odpowiednio przygotować!

  1. Zachowaj systematyczność oraz spokój w trakcie pierwszych treningów. Jeżeli dopiero zaczynasz, zacznij od tempa jazdy, które pozwoli na swobodna rozmowę.
  2. Stopniowo zwiększaj objętość swoich treningów. Aby przejechać swoje pierwsze i upragnione 100km na rowerze nie musisz celować w objętość podobna do finalnej jazdy. Warto uzupełnić swój harmonogram treningowy rownież o inne aktywności ogólnorozwojowe. Kluczem jest konsekwencja i upór w działaniu oraz świadoma ocena swojego samopoczucia. 
Po każdej jeździe możesz zapisywać swoje odczucia w skali od 1-10, pozwoli to na ocenę aktualnych możliwości Twojego organizmu.
Pierwsze 100km na rowerze (kolarstwo szosowe)
  1. Pamiętaj o jedzeniu oraz piciu. Jazda na rowerze wiąże się ze sporym wydatkiem kalorycznym. W każdej godzinie jazdy staraj się zjeść np. Jednego batona energetycznego opartego na węglowodanach. Zaplanuj trasę swojego przejazdu w oparciu o możliwość dokupienia większej ilości płynów/jedzenia w sklepie. Dłuższe przejażdżki treningowe to idealny czas, aby zacząć przyzwyczajać się do jedzenia i picia więcej niż normalnie w regularnych odstępach czasu. Nie zostawiaj tego tematu aż do dnia próby pokonania 100 kilometrów.
  2. Przygotuj plan trasy, sprawdź co może Cię zaskoczyć. Zabierz ze sobą zapasowa dętkę, pompkę oraz multitool. Nie daj się zaskoczyć niespodziewanym problemom technicznym
  3. Dołącz do lokalnej grupy rowerowej lub zabierz ze sobą swoich znajomych. Nie ma nic lepszego niż nauka od bardziej doświadczonych rowerzystów oraz dzielenie swojej pasji ze znajomymi.

Pamiętaj, ze spokój i systematyczność, to najlepsze cechy umożliwiające realizacje Twojego celu.

Powodzenia!

Pierwsze 100km na rowerze (kolarstwo szosowe) - przykładowy trening